X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

چند راهنمایی مفید برای بنزین زدن

یکشنبه 17 بهمن‌ماه سال 1389 ساعت 13:49
چند راهنمایی مفید برای بنزین زدن

به گزارش بولتن از رانه نیوز : سهمیه بندی سوخت و گرانی بنزین شاید تنها عاملی باشد که دارندگان خودرو را به دنبال راهی هدایت کند که بهترین زمان بنزین زدن را در کنار صرفه جویی مصرف برای مصرف کننده توضیح دهد.
 راهنمایی مفید برای بنزین زدن

۱٫ فقط صبح زود که حرارت زمین هنوز در پایین‌ترین حد قرار دارد بنزین بزنید. به خاطر داشته باشید که در تمام پمپ‌بنزین‌ها مخزن اصلی در زیر زمین قرار دارد و هرچه زمین سردتر باشد، بنزین غلیظ‌تر و متراکم‌تر است. وقتی هوا گرم می‌شود، بنزین منبسط می‌گردد و تمایل بیشتری به بخار شدن دارد. بنابراین، خرید بنزین در بعد از ظهر و حتی شب که هنوز هوا کاملا سرد نشده و بر بنزین اثر نگذاشته، سبب می‌شود که یک لیتر بنزین، واقعا یک لیتر نباشد. هر درجه حرارت که افزایش می یابد منفعت زیادی نصیب این صنعت می‌کند. متاسفانه جایگاه‎های سوخت دارای دستگاه جبران حرارت در پمپ‌هایشان نیستند.

۲٫ وقتی مشغول بنزین زدن هستید، دستگیره را تا آخر فشار ندهید. دستگیره ها دارای سه درجه هستند: کند، متوسط و تند. در حالت کند، میزان تبخیری را که در اثر پمپ شدن بنزین حاصل می‌شود به حداقل می‌رسانید. ضمنا همه شیلنگ‌ها دارای محل بازگشت بخار هستند. اگر سریع بنزین بزنید، بنزین بیشتری بخار می‌شود و این بخار، مکیده شده و به مخزن زیرزمینی بر میگردد به طوری که وقتی شما بنزین می‌زنید، در واقع به آن میزان که دستگاه نشان می‌‎دهد، بنزین نزده‌اید!

۳٫ یکی از مهم‌ترین نکات برای بنزین زدن این است که وقتی باک اتومبیل نصفه است بنزین بزنید. دلیل آن این است که هرچه بنزین بیشتری داخل باک باشد، هوای کمتری فضای خالی آن را اشغال می‎کند و بر اساس آن بنزین به مراتب سریع‌تر از آنچه که تصور می‎کنید تبخیر می‌شود.

۴٫ و آخرین نکته اینکه هنگامی که تانکر بنزین در حال تخلیه بنزین است، زمان خوبی برای بنزین زدن نیست. چرا که به احتمال زیاد بنزینی که تخلیه می‌شود سبب می‌گردد که بنزین داخل مخزن به هم بخورد و ضایعات و آلودگی که معمولا ته‌نشین می‌شوند، بالا می آید و قسمتی از آن نصیب اتومبیل شما می شود

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo